ექიმი დერმატო–კოსმეტოლოგი, ვენეროლოგი. აპტოსის სერტიფიცირებული ტრენერი.
დაამთავრა რუსეთის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი. რუსეთის “სახალხო მეგობრობის” უნივერსიტეტში გააკეთა რეზიდენტურა დერმატოლოგიაში.
ამჟამად არის დერმატოლოგიის განყოფილების ხელმძღვანელი პლასტიკური ქირურგიისა და დერმატოლოგიის კლინიკა “ტოტალ შარმში”
ასევე, “საერთაშორისო კავკასიური კონგრესი პლასტიკურ ქირურგიასა და დერმატო კოსმეტოლოგიაში – კოლხიდა 2016“-ის სამეცნიერო ხელმძღვანელი და დამფუძნებელი.
აქვს გამოქვეყნებული 9 სამეცნიერო ნაშრომი, მათგან 4 – წამყვან საერთაშორისო გამოცემებში.
გაწევრიანებულია შემდეგ საზოგადოებებში: WOSIAM (მსოფლიო საზოგადოება ინტერდისციპლინარულ დაბერების საწინააღმდეგო მედიცინაში), AAAM (ესთეტიკური მედიცინის ამერიკული აკადემია), GSAM (ესთეტიკური მედიცინის ქართული საზოგადოება).
ესთეტიკური მედიცინის ჯილდოს “სილამაზის ხელოვნება” გამარჯვებული. იტალიის სილამაზის საზოგადოების საპატიო წევრი.
2010 წლიდან არის Q-med- ის საერთაშორისო ტრენერი Restylane-ის კონტურულ პლასტიკაში, კომპანია Viora- ს ოფიციალური ტრენერი. იპსენის (საქართველო) Dysport-ის სერტიფიცირებული ტრენერი. სერტიფიცირებული საერთაშორისო ტრენერი, Aptos ლიფტინგის მეთოდების ექსპერტი. Plasmolifting- ის სერტიფიცირებული ტრენერი (PRP). Byer კომპანიის OPL- სპიკერი.
გამოცდილება
2011
2010
Dysport- ის სერტიფიცირებული საერთაშორისო ტრენერი.
არის კომპანია Q med–ის საერთაშორისო ტრენერი. ამასთან, Restylane–ის მწვრთნელი, კომპანია Viora –ს (ისრაელი) საერთაშორისო ტრენერი.

Specialty - Doctor of Dermato-Cosmetology, Dermato-Venereology. Certified trainer of APTOS
Graduated Russian State Medical University.  At University of “People Friendship” did residency in dermatology.
Today, she is the head of Department of Dermatology at Plastic Surgery and Dermatology Clinic – “Total Charm”
In addition, she is founder and the scientific head of “International Caucasian Congress of Plastic Surgery and Dermato-Cosmetology – Kolkhida 2016”. She is author of 9 scientific articles, 4 from them are published in leading international periodicity.
She is the member of the different societies: WOSIAM (The World Society of Interdisciplinary of Esthetic and Anti-Aging Medicine), AAAM (American Academy of Aesthetic Medicine), GSAM (Georgian Society of Aesthetic Medicine).
Winner of Aesthetic Medicine Award “Beauty Art” and honored member of the Italian Beauty Society.
From 2010, Albina Kajaia is the international trainer of Qmed in Restylane contour plastic and official trainer of Viora. Certified trainer of IPSEN (in Georgia) in Dysport application. Certified international trainer, expert in APTOS lifting method. Certified trainer of plasmolifting (PRP). OPL speaker of Byer company.
Experience
2011 – Certified international trainer of Dysport application.
2010 – International trainer at company Qmed. Also trainer of Restylane, the international trainer at company Viora (Israel).
2011
2010
Certified international trainer of Dysport application.
International trainer at company Qmed. Also trainer of Restylane, the international trainer at company Viora (Israel).